28.1.2014, Václav Rokyta
Výhra nad Krampolem v samotném závěru utkání

K dalšímu utkání 1. ligy zavítali Mazáci do Kolína, kde se utkali s tamějším celkem TJ Sokol Krampol. Společně s hráči vyrazilo z Přelouče do Kolína díky autobusovému zájezdu i velké množství fanoušků. I díky nim Mazáci v závěru otočili nepříznivý vývoj utkání a zvítězili 5:4!

Úvod zápasu ale importu nějakých bodů do Přelouče rozhodně nenasvědčoval. Mazáci předváděli snad nejhorší výkon v celé sezoně. Málo pohybu v útočné fázi, rozhozená obrana a špatné střídání způsobily, že v 15. minutě vedli domácí už 3:0, přičemž se na toto vedení nijak výrazně nenadřeli. Mazáci svému soupeři tyto góly doslova darovali a byli zralí na ručník. V 17. minutě si ale hosté vzali time-out, což byl, jak se později ukázalo, asi zlomový moment celého utkání. Beze změn v sestavě, ale zato s daleko větším nasazením nastoupilo na palubovku úplně jiné mužstvo. Ještě do poločasu se podařilo Mazákům snížit na 1:3, když Honza Sůra futsalovým bodlem prostřelil domácího brankáře. Tento gól Mazáky nabudil do dalších minut.

Hned na začátku druhé půle přidal Honza Sůra druhou branku a Mazáci byli se soupeřem rázem v kontaktu. Krampol ale záhy znovu odskočil na rozdíl dvou branek, když se po pěkné narážečce trefil Biško. Ve 31. minutě se ale znovu radovali hosté. Z trestného kopu z hranice pokutového území završil hattrick Honza Sůra a Mazáci snížili na 3:4. V dalších minutách hosté pokračovali v důrazném a aktivním napadání soupeře. Odměnou jim za to bylo vyrovnání dvě minuty před koncem utkání, které zařídil z penalty po šestém akumulovaném faulu Marek Záruba. V těchto chvílích tlak Mazáků vrcholil. Samotný závěr utkání byl navíc velice vyhecovaný a emotivní. Bohužel k tomu několika chybnými výroky na obou stranách přispěli i oba rozhodčí. Jeden z hráčů domácího Krampolu po dalším z faulů putoval za kritiku rozhodčího předčasně do sprch. Následnou desítku Marek Záruba neproměnil a hosté se hrnuli do protiútoku, který se ale Mazákům podařilo zastavit. V posledních vteřinách pak vzal osud utkání do svých rukou David Hajn. Na pravé straně hřiště obral o míč domácího útočníka, obešel dalšího hráče a vystřelil. Domácí brankář jeho střelu s obtížemi vyrazil, ale míč do sítě dorazil hrající trenér Vašek Vančura, který tak dokonal obrat na 5:4. Vstřelená branka rozpoutala vlnu euforie v kotli hostujících fanoušků i na střídačce Mazáků a vítězství už se zdálo být na spadnutí. Po rozehrávce se ještě Krampol pokoušel o vyrovnání dokonce hrou bez brankáře, ale na vítězství Mazáků 5:4 to už nic nezměnilo. Zpáteční cestu autobusem domů si tak hráči i fanoušci společně užili a z obou táborů zní výkřiky, že už se těší na další venkovní výjezd!

TJ Sokol Krampol Kolín - FC Mazáci Přelouč 4:5 (3:1)

Branky: 8. a 27. Biško, 10. a 15. Dvořák - 20., 27. a 31. Sůra, 48. Záruba, 50. V. Vančura

Rozhodčí:Vosejpka, Grund

Žluté karty: 2:3

Červené karty: 1:0 (48. Hejduk)

Diváků: 50

Sestava FC Mazáci: Záruba - Hajn, Rokyta, Sůra, Machač - Machačný, Březina, V. Vančura, Jedlička - Smolík, Pokorný, M. Vančura, Kmošek - Novák

Radost po vstřelení rozhodující branky Vaška Vančury byla obrovská...